بصیرت
افسران جوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
درباره وبلاگایمیل: hamidjeshni@gmail.com

مدیر وبلاگ : مدیر وب

پایگاه اینترنتی سربندهای خاکی

نظرسنجی
لطفا با شرکت در نظر سنجی ما را در پویاتر کردن این وبلاگ یاری رسانیدبازخوانی رویداد تلخی از تاریخ انقلاب اسلامی:
در زمان مذاکرات برخی از مسئولین ادامه جنگ را به صلاح کشور نمی دانستند و سعی در پایان دادن جنگ و استقرار آتش بس بین ایران و عراق داشتند. این مسئولین به امام خمینی رهبر کبیر انقلاب پیشنهاد میدادند که یک توافق جامع با وساطت سازمان ملل بین ایران و عراق امضا شود و هر چه زودتر پایان جنگ اعلام شود.

همزمان شدن روزهای پایانی دور ششم مذاکرات وین با سالروز پذیرش قطع نامه 598 از آن جهت جالب و قابل تامل به نظر می رسد که تیم فعلی مذاکره کننده نقش بسیار پر رنگی در پذیرش قطع نامه 598 داشته اند.

27 تیر سالگرد یکی از همین توافقات بین ایران و قدرت های جهانی است. قطعنامه ای که امام خمینی قبول آن را به منزله خوردن جام زهر دانست و این بود که بسیاری از انقلابیون این قطعنامه را درسی تاریخی برای از یاد فراموش کنندگان سنت و نصرت الهی می دانند.

ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - تیم هسته ای - تحریم - تعلیق - غنی سازی - اراک - فردو - نطنز - شهدای هسته ای - روحانی - ظریف - اشتون - قطعنامه 528- جنگ تحمیلی - دفاع مقدس - مهره های داخلی اسکتبار - خیانت - خود بزرگ بینی،
لینک های مرتبط : پرونده ویژه "قطع نامه 598"، "جمله تلخ" هاشمی که سردار رشید یارای گفتن آن را ندارد،
نظرات ()
حکایت ما در زندگی مشترک و در خانواده ، حکایت آن مردی است که به ملاقات خدا رفت و خواست بهشت و جهنم را ببیند..
 
حکایت ما در زندگی مشترک و در خانواده ، حکایت آن مردی است که به ملاقات خدا رفت و خواست بهشت و جهنم را ببیند..

حکایت ما در زندگی مشترک و در خانواده ، حکایت آن مردی است که به ملاقات خدا رفت و خواست بهشت و جهنم را ببیند و خداوند او را به اتاقی راهنمایی کرد.
در اتاق مردانی دور یک میز بسیار بزرگ نشسته بودند که پر از خوراکی های لذیذ و نوشیدنی های خوشبو و وسوسه انگیز بود ، اما هیچکس دستش را به سمت غذا دراز نمی کرد  و تنها با حسرت به ظروف پر از غذا نگاه می کردند درحالیکه مانند قحطی زده ها پوستشان به استخوان چسبیده بود. نگاه مرد به دستان مردها افتاد و دید هریک قاشق بسیار بلندی به بازویش بسته شده که براحتی می تواند آن را به غذاها برساند و از آنها بردارد اما قاشق ها آنقدر بلند بود که مردان نمی توانستند آن را به دهان ببرند و غذایی بخورند.
سپس خداوند به مرد گفت بیا تا اتاق دیگری را نشانت دهم و او را به اتاق دیگری راهنمایی کرد. در اتاق دوم هم همان میز و همان قاشق ها و همان  مشکل غذا خوردن وجود داشت ، اما مردان این اتاق بسیار فربه و با نشاط و قوی بودند و با شادی در کنار هم به خوشگذرانی و لذت بردن از سفره نعمت ها مشغول بودند! وقتی مرد به رفتار مردان اتاق دوم دقت کرد ، دید که هرکس با قاشقی که در اختیار دارد ، فرد روبرویی خود را غذا می دهد و به این شکل ، همگی سیر و شاد و راضی هستند. خداوند به مرد گفت : می بینی؟ این همان تصویر بهشت و جهنم است. مردان اتاق اول با اینکه همگی می توانستند از نعمت ها برخوردار شوند ، هیچیک به دیگری کمک نمی کردند و همگی دچار حسرت و اندوه و ناامیدی بودند. اما مردانی که در اتاق دوم دیدی مانند بهشتیان ، هریک به فکر دیگری است و با هم از نعمت های فراوان من لذت می برند و من هم نعمت و مهربانی خود را بر آنها تمام می کنم و سعادت و شادی را به زندگی آنها می آورم. حالا انتخاب با توست که بخواهی مانند دوزخیان تنها به خودت فکر کنی و به دیگران توجهی نداشته باشی یا اینکه با مهربانی با خانواده و همنوعان خود ، سعادت خود و دیگران را رقم بزنی.
در زندگی مشترک بسیاری از ما دچار چنین اشتباهات فاحشی هستیم که بر خوان گسترده خداوند نشسته ایم و می توانیم از موهبت ها و شادی های آن بهرمند شویم ؛ درحالیکه تنها به تکه نانی قناعت کرده ایم ، یا حتی بدتر از آن ، به قحطی و گرسنگی افتاده ایم و نمی توانیم نیازهای خود را از این موهبت بزرگ الهی تامین کنیم.
چه خوب می شود اگر هریک از ما به قدر توان خودش ، با قدری صبر و گذشت لذت زندگی شیرین را به همسرمان بچشاند، و چقدر مایه تاسف است که با تلخی و تندی ، هم او و هم خود را از چنین موهبت الهی مایوس و دست خالی ببینیم. چه بسا که همسرمان هم تابحال طعم خوشگوار محبت و زیبایی زندگی بانشاط را نچشیده باشد و با درک طعم گوارای زندگی ، با اشتیاق با ما همراهی کند و سهم خود را در خوشبختی‌مان در نهایت رضایت بعهده بگیرد. آیا تا بحال سعی کرده ایم قدری در این بهشت پیش رو طعم آسایش و شادی را بچشیم؟
بهرحال ، 
بهشت یا جهنم..
انتخاب با خود ماست!
نوع مطلب : مذهبی، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - زوج جوان - زندگی مشترک - بهشت - جهنم - ایثار - از خودگذشتگی - همکاری - همیاری - محبت - زیبایی،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
از 18تیر 59 تا 18تیر 88
چندی پس از حادثه 18 تیر78 مشخص شد که این اقدامات تنها در جهت تحریک دانشجویان بوده است و تمامی این عناصر بعدها به فعالان فتنه88 تبدیل شدند.

 همیشه اتفاقات و حوادثی که در زندگی آدمی بروز می‎کند، لزوماً بد یا منفی نیست. انسان گاه با اتفاقاتی روبرو می‌شود که در عمل یک "نعمت" هستند هرچند ظاهراً اینگونه نباشد.

غائله 18تیر که به‌حق از سوی برخی تحلیلگران تحت عنوان "کودتای 18 تیر" قرار گرفت، اگر چه نتیجه بروز فتنه‌گری عوامل خاص و شناخته شده بود اما برکات فراوانی داشت.

18 تیر روز کودتاها (ماجرای نوژه)

...
ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، مذهبی، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - رهبری - نظام - انقلاب - فتنه - کودتا - 18 تیر - 88 - داعش های وطنی - سپاه - بسیج - پاسداری - سردار نظری - آشوب گران - فتنه گران - غرب زده ها،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
روایتی متفاوت از فرهاد نظری،فرمانده پلیس تهران؛
به گفته سردار فرهاد نظری 17 و 18 تیر در موقعیت مقابله با براندازی قرار داشته و به‌دلیل این‌که به خیلی‌ها امتیاز نداده، محاکمه شده و حتی یکی از نقاب‌داران کوی دانشگاه، در جایگاه شاکیان بوده؛ می گفت خاتمی باید محاکمه شود.


ادامه مطلب


نوع مطلب : سیاسی، فرهنگی ، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - فتنه - 18 تیر 87 - فتنه88 - کودتا - اصلاح طلبان - افساد طلبان - انقلاب - نظام - رهبری - ولایت - سردار نظری - جانباز - 70 درصد - سرباز رهبری 88،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 16 تیر 1393 :: نویسنده : مدیر وب
کتاب (این کارو نکن، این کارو بکن) با۱۲۵۰ نکته برای موفقیت وسعادت و آرامش توسط احمد فارسی نوشته شده است. در ادامه توجه شما را به 100 نکته از این کتاب خوب جلب میکنیم.


1.با قاضی وپلیس مهربان باش ، مخصوصا اگر پرونده ات در دست آنها است .

2.اگر می خواهی راحت باشی ، کمتر بدان و اگر می خواهی خوشبخت باشی بیشتر بخوان .

3.تا پایان کار ، از موفقیت در آن کار صحبت نکن .

4.اگر ضامن وام کسی شُدی ، خود را آماده پرداخت کل وام کن ، حتما آماده باش .

5.اگر نا شناسی را سوار اتوموبیل کردی، مواظب باش از نوشیدنی و خوراکی او استفاده نکنی ، ممکن است آغشته و یا آلوده به سم و یا داروی بیهوشی باشد .

6.قبل از عاشق شدن ، ابتدا فکر کن که آیا طاقت دوری و جدایی و سختی را داری یا نه ؟

7.قانون را نشکن ، اما می توانی آن را خم کنی.

8.در موردهمسر کسی اظهار نظر نکن ، نه مثبت و نه منفی

9.از تندی با هر کسی خودداری کن مخصوصا، با نیروهای نظامی و قضایی.

10.در اختلافات خانوادگی ، حتی اگر حق با تو است، شجاع باش و تو از همسرت عذر خواهی کن.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()

این سخن که مفهوم آن تماما با تروریست های “داعش” منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند، اسامی شان، کنیه است مانند “ابو مصعب، ابوالبراء و…” و نسبت هایشان به شهرها می رسد مانند “البغدادی، الحرانی و…” .

 

اخبار رسیده از عراق حاکی از آن است که از ابتدای حمله تمام عیار گروهک تروریستی – تکفیری “داعش” به نقاط مختلف عراق تاکنون ارتش موفق شده ۳۱۵۶ تروریست را به هلاکت برساند.
بر اساس بیانیه ای که در این باره توسط وزارت دفاع عراق منتشر شده، نام سرشناس ترین تروریست های کشته شده توسط ارتش عراق، عبارتند از:


ابو ایوب الصومالی؛ ابو یمامه الدوسری؛ ابو زینة اللیبی؛ حامد اسمعیل الصبیحی؛  ابو حفصة الانباری؛ ابو انس الشامی؛ ابو بکر الشیشانی.

لازم به ذکر است، حضرت امیر المومنین علی علیه السلام ۱۴۰۰ سال پیش فرمودند: “إذا رأیتم الرایات السود فالزموا الأرض ولا تحرکوا أیدیکم ولا أرجلکم ثم یظهر قوم ضعفاء لا یُوبه لهم قلوبهم کزُبَر الحدید هم أصحاب الدولة لا یفون بعهد ولا میثاق یدعون إلى الحق ولیسوا من أهله “أسماؤهم الکنى ونسبتهم القرى” حتى یختلفوا فیما بینهم ثم یؤتی الله الحق من یشاء…” (۱)ترجمه: زمانی که پرچم های سیاه را دیدید از جای خود حرکت نکنید – به این معنا که دعوت آنان باطل است و نباید به کمک آنان بشتابید – سپس قومی ضعیف ظاهر می شوند که قلب هایشان مانند براده های آهن سخت است، آنها وفادار به هیچ عهدی نیستند، به حق فرا می خوانند در حالیکه از آن نیستند، اسامی شان، کنیه و نسبت هایشان از نام شهرها گرفته شده؛ تا اینکه در بین خود اختلاف نظر پیدا می کنند و خداوند خداوند اهل حق – هر کسی که بخواهد- را ظاهر می سازد…”

گفته می شود این سخن که مفهوم آن تماما با تروریست های “داعش” منطبق است کسانی که پرچم های سیاه دارند، اسامی شان، کنیه است مانند “ابو مصعب، ابوالبراء و…” و نسبت هایشان به شهرها می رسد مانند “البغدادی، الحرانی و…” .

شایان ذکر است، حدیث فوق در کتاب “احقاق الحق و ازهاق الباطل” ذکر شده است.

نوع مطلب : مذهبی، فرهنگی ، سیاسی، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - اسلام - خوارج - داعش - اسرائیل - یهود - فساد - آخر الزمان - پرچم های سیاه - سفیانی - شام - سوریه - عراق،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
قبل  انتخابات  میگفتن  مشکل  مردم اقتصاده ....  مشکل  تورمه  ...    مشکل  خام  فروشیه!!!! ....مشکل  تعطیل  شدن  بخش تولیده!!!! مشکل  قاچاق  کالاست  

 الان  مشکل  نداشتن  فیس بوکه !!!! مشکل  اینه  زنها نمیتونن  خواننده  شن!!!! مشکل اینه که  ماهواره ازاد نیست!!!!!!! مشکل  اینه که  فتنه گرا  باید بیان سر کار!!!!!!!!!  مشکل اینه که  فیلمای مشکلدار باید تایید شن  !!!!
 گور بابای مشکلات  واقعی مردم  بذار مردم رو سرگرم  فساد کنیم  تا  نفهممن  ما  هییییچ کاری ازمون نمیاااد !!!!!

میدونید تو  شبکه های اجتماعی چه خبره؟؟؟؟

با  شما هستم  بچه  مذهبی هاااا  خوابیدین  مثل  همیشه  الان  چند  جور ادم   راهزن  اعتقادات  جوونها  شده  یکی ادمایی ملی گرا  که  ژست  وطن پرستی میگیرن  و مدام  از ظلم عرب  به  عجم میگن  و اینکه  اسلام  دین  عربهاست!!!!!!!

یه  عده  ادم  مذهبی نما  هستند از پیامبر  و  ائمه میگن  اما معتقد به  سکولاریسمن  البته به  وضوح نمیگن هاا  اما  دین  رو یه  موجود  بی مصرف  ارائه میدن  که دشمنانش همون عمر ابوبکر بودن و دیگر هیچ!!!!! علنا  به این  دوشخص توهین  میکنن  و زمینه  تفرقه  شیعه و سنی رو مهیا  میکنن

یه عده هم  که مدام دارن  با  پخش تصاویر محرک  عشقبازی  دختر و پسر و حرفای تحریک امیز  زمینه  دوست شدن  و  راوابط دیگر رو فراهم میکنن 

و عده  دیگه  لیبرال  هستند و مدام  شبهات  جدید  رو در  قالب  سئوال  مطرح میکنند و  ذهن  دیگران  رو اشفته  میکنن

مذهبی ها هم  قربونشون برم  یا  یه عکس اقا  میذارن  مینویسم  عشق  من سید علی یا  صلوات  میفرستن  یا  ......  من  کار فکری نمی بینم  کار فرهنگی نمی بینم   کجااااید؟؟؟

کجااااایید بی انگیزه های  خواب الود  دین  خدا  تنها  مانده

و اینکه کسی که خود را به خواب زده تنها با اردنگی سرباز دشمن اونهم بالای سرش از خواب بیدار خواهد شد ...
نوع مطلب : سیاسی، مذهبی، فرهنگی ، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - رهبری - انتخابات - کاندیدا - ریاست جمهوری - روحانی - اعتدال - تدبیر و امید - فساد - اقتصاد - سیایت خارجی - ظریف - فیسبوک - شبکه های اجتماعی - جوان مذهبی - خواب - خیانت بزرگان،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
چهارشنبه 4 تیر 1393 :: نویسنده : مدیر وب
علی‌رضا قزوه

و بی گمان اگر داعش بیاید و در سامرا جولان دهد
بعضی وزیرهای علوم
در بعضی نقاط جهان
بی خیال داعش و کربلا
در کار مهره چینی خود هستند
منظور من شاید وزیر علومی باشد در بورکینوفاسو

و بی گمان اگر داعش بیاید و در نجف جولان دهد
بعضی وزیرهای خارجه بعضی نقاط جهان
همچنان لبخند می زنند و
از هفت روز هفته شان شش روز را با پنج بعلاوه یک سپری می کنند
منظورم وزیر خارجه جایی ست مثل گینه بیسائو
و بی گمان اگر داعش بیاید و در کربلا جولان دهد
بعضی پریزیدنت های بعضی کشورها
دنبال صحبت تلفنی با خادم الحرمین شریفین اند
تا بلند بگویند تقبل الله یا شیخ
و از کنار ماجرای سامرا یک جور بگذرند
منظورم رییس جمهور سابق چچنستان است
اصلا به شعر چه
بگذار سیاست بر میز مذاکرات همچنان لبخند بزند
تا از خنده روده بر بشود
بگذار دیرالزور را به زور بگیرند
ما تلافی اش را در دانشگاه های مان در می آوریم
تا جبهه اصلاحات برنده شود فردا
تا اصحاب فتنه برگردند
و داعش ایرانی شکل بگیرد
نمی شود نشست و تماشا کرد داعش را
و داعش های وطنی را
که اوضاع جهان را مساعد می بینند
هشت روزش را
با پول های آزاد شده ما
پپسی می خورند.
نمی شود نشست و تماشا کرد
که جای یاوری قدس
حالا
مسلمانان چچن و هشتاد جای دیگر
سر محافظان حرم را می برند
در سوریه
در سامرا
نمی شود نشست و تماشا کرد
که هر روز سرها بر نیزه می شود
و شیخ آل سعود
برای رفع ضعف قوه بائش هر روز
سوسمارهای داعش را روانه بیابان می کند
نمی شود نشست و تماشا کرد
که دیپلماسی ما دهانش تا بناگوش باز است
و معلوم نیست به کی لبخند می زند
اصلا گور پدر پنج بعلاوه شش
می خواهم سر به تنش نباشد

شش بعلاوه ی هفت
تمام اینها دروغ است
و حقیقت همین کربلاست
همین حسین شهید است
همین امام غائب ماست
که دنبال رد پایش
اصحاب دجال
به سامرا رسیده اند
طالبان و داعش دروغ اند
تمام شان از شکمبه شاه عربستان بیرون زده اند
تمام شان از آروغ شاه نفت اند
باید شلیک کرد
با گلوله
با شعر
با فریاد
با اعزام بچه های بسیجی
و شام داعش را سیاه کرد
باید داعش را تجزیه کرد
و چهار حرفش را شکافت و بیرون ریخت
حرف نخست داعش
ترکیب دزدی است و دنائت با دیپلماسی غربی
و دومین حرفش محصول مشترک دوقلوهای به هم پیوسته امریکا و اسرائیل است
و حرف بعدی آن
عربستان است با شاه بی خردش
که شوت است و شراب وسوسه های شیطان را نوشیده است
نمی شود نشست و تماشا کرد
فردا دوباره جام جهانی است
و فرصت دوباره شیطان هاست
که حمله کنند با داعش هاشان
با توپ های واقعی و داورهای دیپلمات شان
که حمله کنند با فوروارد طالبان و با هافبک های سپاه ابرهه و مربیان اسرائیلی
و پول شاه خرفت عربستان

که بگذرند از دروازه کربلا و سامرا
نمی شود نشست و تماشا کرد
حالا این خط و این نشان
نمی شود نشست و تماشا کرد
تدبیر را و امید را
که مدتی ست
مانند دیوانه ها
فقط می خندد و لام تا کام
حرفی نمی زند.

نوع مطلب : سیاسی، مذهبی، فرهنگی ، اجتماعی، 
برچسب ها : بصیرت - تدبیر - وزیر - امور خارجه - وزیر علوم - اسلام - خطر - آخر زمان - فساد - ظلم - جنایت - روحانی - شاه عربستان - هاشمی - ظریف - فرجی دانا - تدبیر و امید - اصلاحات - کربلا- قیام - عاشورا - حسین - سامرا - صاحب الزمان،
لینک های مرتبط :
نظرات ()


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی، خوشحال میشیم اگه دیدگاه و نظرات زیباتون رو با ما در میان بگذارید

JavaScript Codes script type=”text/javascript” src=”http://azjensekhoda.com/wp-content/uploads/2012/06/vozo_logo.js?type=df&name=eh4&top=0&right=0″>
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic