تبلیغات
بصیرت - ۹ پرسش مهم از حجت الاسلام حیدر مصلحی- قسمت سوم
 
بصیرت
افسران جوان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی
درباره وبلاگایمیل: hamidjeshni@gmail.com

مدیر وبلاگ : مدیر وب

پایگاه اینترنتی سربندهای خاکی

نظرسنجی
لطفا با شرکت در نظر سنجی ما را در پویاتر کردن این وبلاگ یاری رسانیدـ

اولا : چرا رهبر انقلاب در این نامه که مستقیما به وی نگاشته شده است صلاح ندیده اند که “سـلام” بکنند؟ این در حالی است که در ۲ حکم حکومتی (اگر حکم مربوط به معاون اولی اسفندیار رحیم مشایی را حکم حکومتی فرض نماییم)  در دهه اخیر همه این احکام با سلام شروع شده است.

ـ

javanenghelabi - etelaat 2ـ

دوما : رهبری معظم در این حکم جناب مصلحی را به همکاری بیشتر با دولت دعوت می نمایند؟ چرا رهبری معظم باید این نکته و همکاری با دولت را بصورت خاص گوشزد نمایند؟

ـ

سوما : چرا اقای مصلـحی که خـود را ملزم به رعـایت حـق و حقوق شرعی می دانـد ، وقتی که خبرنگار فارس از ماجرای “۱۱ روز خانه نشینی” اسم آورد تذکر نداد که رئیس جمهور فقط مدت ۶ روز در محل کار خویش حاضر نشده است ؟ چرا برای دفاع از یک مومن و یک شیعه اقدام نکردند و اشاره ننمودند که اکثر کسانی که در این مدت نزد احمدی نژاد می رفتند با جسم بیمار وی روبرو می شـدند و رئیس جمهور وقت باچشمانی گریان تاکید می نموده است که از کسانی که به وی تهمت ضدیت و ایستادگی در برابر ولی فقیه داده اند نمی گذرد؟

هدف اصلی و غرض بسیاری از افراد ، گروه ها و رسانه ها از مطرح نمـودن خانـه نـشینی دکتر احمدی نژاد این است که وی را اولا در ضـدیت با ولی فقیه جـلوه دهند و به نوعی ولایتـمداری وی را مورد خدشـه قرار دهند و از طرفی به خانه نشینی و عدم حضور در محل کار را هجمه ای بر دوری وی از کاری و جهاد و خدمت خستگی ناپذیر به ملت و کشور بیان کنند.

این درحالی است که رهبری معظم به صراحت به این دو تهمت بزرگ پاسخ میدهند :

ـ

شما ببینید در همین پنج شش روز گذشته سر یک قضیه‌ای که آنچنان هم از اهمیت بالائی برخوردار نبود – سر مسئله‌ی اطلاعات و امثال اینها – چه جنجالی در دنیا راه انداختند. تحلیلها را بردند به این سمت که بله، در داخل نظام جمهوری اسلامی شکاف ایجاد شده است، حاکمیت دوگانه شده است، رئیس جمهور حرف رهبری را گوش نکرده است! دستگاه‌های تبلیغاتیِ خودشان را از این حرفهای سست و بی‌پایه پر کردند. ببینید چطور منتظر بهانه‌اند. ببینید چطور مثل گرگ در کمین نشسته‌اند که یک بهانه‌ای پیدا کنند، هر جور میتوانند، حمله کنند. میدانند که دولت مشغول تلاش و فعالیت و خدمت است. خب، واقعاً در کشور دارد خدمت انجام میگیرد. هر جا خدمت باشد، هم مردم طرفدار هستند، هم رهبری طرفدار است. ما که راجع به شخص قضاوت نمیکنیم؛ ما کار را، خط را، جهتگیری را ملاک و معیار قرار میدهیم. آنجائی که کار و خدمت و تلاش هست، حمایت ما هست، حمایت مردم هست. و بحمداللَّه امروز کار دارد انجام میگیرد. مسئولین دولتی هم حقاً و انصافاً دارند تلاش میکنند؛ هم اعضای دولت، هم بخصوص خود رئیس جمهور. اینها شب و روز ندارند؛ من می‌بینم، من از نزدیک شاهدم. اینها دائم مشغول کارند، مشغول خدمت و تلاشند

ـ

سخنان بالا دقیقا در اوج خانه نشینی و تهمت های برخی خواص به دکتر احمدی نژاد بیان شده است ؛ حال آقای مصلحی که خود را مقید به حرکت در مسیر و منویات ولی فقیه می داند ، چرا در مصاحبه یا دیگر سخنان شان در سالهای گذشته به این سخنان رهبری استناد نفرمودند؟ وقتی که رهبر انقلاب به صراحت از سست و بی پایه بودن شایعات اختلاف رهبری و رئیس جمهور سخن می فرمایند و از طرفی در اوج خانه نشینی به “پرکاری” و “خدمت” بیش از حد شخص رئیس جمهور اشاراتی دارند ، چرا ایشان مساله را به گونه ای دیگر بیان میدارد؟ آیا معنای ولایتمداری این است؟

ـ

۴-  حیدر مصلحی در اثتای این مصاحبه به قول خود به ان قلت آقای احمدی نژاد به جلیلی و حساسیت رئیس جمهور سابق بر روی شخص مشایی  اشاره میکند و با وجودی که پاسخ صریح نمی دهد ولی تلویحا خبرهای منابع آگاه (!) مبنی بر شرط گذاری احمدی نژاد برای رهبری مبنی بر برکناری مصلحی و جلیلی و انتصاب معاون اولی مشایی را تایید می نماید.

در اینجا باز چند سوال مهم ذهن افراد بیدار و بصیر را به خود مشغول می نماید : الف) آیا یک مجتهد سیاسی ، فقیه دینی و کسی که معتقد به حجت شرعی برای انجام وظایفش است به کدام استناد و خبر موثق این سخنان را تایید می کند؟ آیا سخنان بدون پشتوانه حجت شرعی دارد؟! ب) دکتر احمدی نژاد در جلسه حامیان دولت اسلامی در سال ۹۰ میگوید :

هفت – هشت ماه نهادهای امنیتی به دروغ روی ما زوم کردند و از مسایل مهم غافل شدند. به فردی گفتم این کسی که تو آورده ای در نهاد امنیتی مسئولیت داده ای مشکل دارد. برای کشـور مشکل درست خواهد کرد. گفت : اگر مشـکل درست کند بلافاصله بیرونش می کنیم. گفتم آوردنـش دست شمـاست ولی بیرون کردنش دست شما نیست! بنـده خدا گفت : باید رحیمی را بردارید چون من می گـویم!!  به ایشان گفتم : شما که باشید که می گویید باید بـردارم؟! من پای حق تا هرجا که باشد می ایستـم! گفت : من مطمئنم تو طلسم شده ای!! گفتم چرا؟ گفت : چون یـک نفر استاد وپیر این کار بوده و این حـرف را گفته!! گفتم چه طلسمی؟ گفت طلسم محبت! گفتم به پیر سحر وجـادو بگو بیایـد طلسم  ما را باطل کنـد! گفت: می گوید که طلسم آنقدر محکم است که اگر بخواهیم طلسم را بشکنیـم به خـودمان بر می گردد و ممکن است ما را بکشد! گفتم حواستان هست ، شما بازبان رمالها با من صحبت می کنید. شما با این حرفتان به حریم ربوبیت خدا تجاوز کرده اید. شما می دانید با این حرف چه لطمه ای به سی سال خدمات جمهوری اسلامی می رسانید؟ واقعا موجب خجالت بنده هست و بعد از ۳۲ سال می آیی و درباره جن و طلسم با من صحبت می کنی و من را متهم می کنی! مخالفین ما بعضی حرفها را می گویند که ما از بیت رهبری شنیده ایم. اینها از کجا از جلسه خصوصی من و  رهبری مطلع می شوند که حرفهای خصوصی بین من و رهبری را می دانند؟ اینها که ما را به ضدیت با ولایت فقیه متهم می کنند می شود حسابهای بانکی و تغییرات دارایی هایشان را اعلام کنند؟!

حال درجلسه ای که فقط رهبری و رئیس جمهور حضور دارد و حتی محافظین نیز حضوری ندارند شما از کجا میدانید که احـمدی نژاد برای عـزل شمـا و جلیلی و بازگشت مشایی اصرار کرده اسـت؟ شما نیز بعنوان وزیر اطلاعات گوشتان به منابع آگاه و یک منبع مطلع و… بوده است؟ در ضمن مگر رهبری معطم این قضیه و حاکمیت دوگانه بین رهبری و رئیس جمهور را امری سست و بی پایه نخواندند؟ یعنی شما اینگونه خود را ملزم به اطاعت ار ولی فقیه میدانید؟

ـ

۵-  جناب حیدر مصلحی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای رمالی و صندلی برای امام عضر (عج) فقط به ذکر “من چنین چیزی ندیدم!” اشاره میکند! آیا ایشان که خود را مقید به احکام شرعی و نظرات ولی فقیه خویش می داند نباید سخنان رهبری را در نماز جمعه تاریخی ۲۹ خرداد ۸۸ به یاد داشته باشد که صریحا مساله اتهام رمالی به احمدی نژاد و دولتش را رد کردند به خاطر داشته باشد و سخن رهبری را بازگو نماید؟ آنجا که رهبری فرمودند :

فحاشی کردند؛ رئیس جمهور را خـرافاتی، رمال، از این نسبت‌های خجـالت‌آور دادند؛ اخلاق و قانون و انصاف را زیر پا گذاشتند.

اینگونه پاسخ دادن این فکر را به ذهن متبادر می سازد که شاید قضیه ای بوده که ایشان ندیده است! همچنین آیا آقای مصلحی بعنوان یک روحانی شیـعه نمی دانند که اینگونه مسائل و پاسخ دادن ها در مورد رئیس جمهور تنها کشور شیعه دنیا ، رواج خرافـه گرایی و دوری از تعقل است و از طرفی دسـت وهابیون را برای تکفیر شیعه و تمسخر عقاید این مذهب بر حق باز نگاه میدارد؟

ـ

javanenghelabi - moslehi 4ـ

فارس: شما پیش از این هم به نقش سرویس‌های اطلاعاتی در دو سال پایانی دولت دهم اشاره داشتید. آیا این بحث به نقش این افراد بازمی‌گردد؟ مصلحی: بله! بخشی از آن همین است. فارس: به نظر شما چرا جریان فتنه و جریان انحراف با یکدیگر ائتلاف کردند؟

مصلحی: دشمن نگاه می‌کند نفعش کجاست و اینگونه نیست که برای هر حرکتی پول هزینه کند. او نگاه می‌کند کدام جریانات و افراد داخل کشور به اهدافش نزدیک هستند؛ بعد راه را برای آنها باز می‌کند و دست به ترویج و تبلیغ‌شان می‌زند. خیلی از اوقات لازم نیست هزینه کند و پول بدهد مثلا در همین مباحث فرهنگ و شبیخون فرهنگی، خیلی از افراد در داخل کشور سرباز دشمن هستند و دشمن می‌بیند آنها اهدافش را دنبال می‌کنند و دیگر نیازی نمی‌بیند پول خرج کند. وقتی بحث شبیخون فرهنگی مطرح می‌شود همه فکر می‌کنند دشمن برای این کار پول می‌دهد در حالی که اینطور نیست و‌ آمریکا نگاه می‌کند چه کسی در راستای اهدافش کار می‌کند. او را بالا می‌برد و ترویج می‌کند و حرکتش را تأیید می‌کند.

ـ

فارس: نقطه مشترک ائتلاف فتنه و انحراف چه بود و چه اهداف مشترکی را دنبال می‌کردند؟

مصلحی: مشکل همه مجموعه‌هایی که با نظام دچار زاویه هستند، به بحث ولایت فقیه بازمی‌گردد و دشمن با همه وجوه این را متوجه شده است. مخصوصا با بیداری اسلامی که در دنیا شکل گرفت دشمن این را فهمید که ستونی که ۳۶ سال عامل حفظ انقلاب بوده و آن را سر پا نگه داشته، ولایت فقیه است.

ـ

فارس: پس بحث بیداری انسانی نیز در راستای همین امر در مقابل این شعار بیداری اسلامی قرار داشت؟

مصلحی: بله!

ـ

ـ

۶- جناب آقای مصلحـی در این قسمـت از سخـنانشان به پیوند جریان فتنه و انحراف اشاره می کنند که با توجه به سخنان قبلی خویش ، این قسمت را مسکوت گذاشته و به مباحثی که قبلا مطرح کرده ام ارجاع می دهم.

اما وزیر سابـق اطلاعات در این بخش به مساله واژه بیداری انسانی اشاره میکند و تلاش میکند که دو واژه بیداری اسلامی را در مقابل بیداری انسانی معرفی نماید. حال در اینجا مناسب است که نگاهی گذرا به این موضوع چالشی بیندازیم :

جناب آقای مصلحی! وقایعی که ابتدا در تونس اتفاق افتاد و به سرعت شمال آفریقا و کشورهای عربی و دیگر نقاط دنیا همچون آمریکا و  اروپا را گرفت بی شک بر اساس باورهای اصیل الهی و انسانی نظیر عدالت خواهی و آزادی و کرامت انسانی و برابری و مساوات بوده است ، همگان نیز بر این نکته واقف هستند که ریشه این بیداری ها از حرکت الهی متکی بر ارزش های الهی و اسلام ناب محمدی (ص) بوده است .

آری! بی شک ریشه و اساس این بیداری در سرتاسر جهان از انقلاب کبیر اسلامی مردم ایران بوده است ، همانگونه که ریشه بیداری و قیام الهی مردم ایران بر اساس آموزه های اصیل اسلامی و مذهب حقه تشیع بوده است که بی شک واژه بیداری اسلامی مناسب این حرکت است.

کشورهای منطقه و جهان نیز با الگوگیری از این حرکت ملت ایران دست به اقدامات  عدالت طلبانه و آزادی خواهانه نمودند ولی سوال اساسی این است آیا ادامه این جنبش ها نیز بیداری اسلامی است؟ آیا شما حاضر هستید تحولات مصر و لیبی را اسلامی بخوانید؟ آیا تحولات سوریه را نیز اسلامی میخوانید؟ آیا گفتن “الله اکبر” و “اقامه نماز جماعت” نشانه اسلامی بودن است؟ بی شک اتفاقاتی که در این کشورها و تظاهرات ها گزارش می شود (همچون تجاوز بر زنان ، دزدی و…) را نمیتوان اسلامی دانست ؛ از طرفی فقدان رهبری عادل و باتقوا بر این جریان ها ، اینده این حرکت و جنبش را با تهدید جدی مواجه نموده است که امروز شاهد آن هستیم

حال اینکه دکتر احمدی نژاد در همان اوایل این واژه را به کار می برد نشانه انحراف او بود یا نشانه دوراندیشی وی؟ توجه داشته باشیم همانگونه که اشاره نمودیم این واژه هیچگونه تعارضی با واژه “بیداری اسلامی” نداشته و ندارد و بی شک “ییداری اسلامی” برخواسته از مذهب اهل بیت (ع) مادر و ریشه این تحرکات بوده است ؛ بطور مثال همگان جریان روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در ترکیه و اقدامات این گروه اسلامگرا را به خاطر دارند ، اقداماتی چون توهین وانتقاد صریح به شیمون پرز در جلوی رسانه های دنیا ، اعزام کشتی دوستی به فلسطین اشغالی ، تجمعات بزرگ عاشورا و حضور شخص عبدالله گل و رجب طیب اردوغان ، قطع ارتباط با رژیم صهیونیستی و….

جالب است در مدت زمان اندکی پس از روی کار آمدن این گروه اهل سنت در ترکیه و شادی زائدالوصف برخی درکشور برای این اقدامات ارزشی ، اسفندیار رحیم مشایی سخنرانی معروف پایان اسلام گرایی را مطرح می نماید که بعدها با تقطیع و بریدن قسمت هایی از آن منتشر می شود و این سخنرانی سندی بر انحراف وی می شود! حال سوال اینجاست آیا اقای مصلحی و دیگران حاضر هستند که اقدامات این گروه اسلام گرا را در سوریه و مصر و مراوداتش با آمریکا و… توجیه کنند؟ بی شک ریشه آن اقدامات مثبت در سال های پیش از بیداری اسلامی و برکات انقلاب اسلامی بوده است ولی اقدامات اکنون چه؟

ـ

javanenghelabi - ahmadinejad 58ـ

آقای مصلحی! احمدی‌نژاد درباره خبرگزاری فارس گفت یک خبرگزاری وابسته به یک نهاد امنیتی باعث آشوب در زمینه طلا و ارز شد. با توجه به اشراف و تجربه اطلاعاتی شما، آیا چنین امری ممکن است؟

مصلحی: اصلاً؛ اصلاً! به هیچ وجه.

ـ

فارس: آیا می‌شود با پیامک یک خبرگزاری، اقتصاد یک کشور زیر و رو شود؟ مصلحی: خیر! فارس: احمدی‌نژاد این آشفتگی بازار طلا و ارز را در نشست خبری خود به کم‌کاری دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی منسوب کرد، نظر شما چیست؟

مصلحی: من جهت اطلاع باید بگویم در رابطه با بحث سکه و ارز بحث‌های اینچنینی مطرح شد و ما هم پاسخی به او دادیم که شما که این حرف‌ها را می‌زنید اینها مکاتبات ما در موقعیت‌های مختلف است که وضعیت سکه و ارز در چه زمانی چه می‌شود؟ وقتی گزارش‌های ما را دید، یکه خورد که این موارد به او گزارش شده از این رو این بحث‌ها بیشتر فضاسازی بود. ـ

ـ

۷- جناب آقای مصلحی در این قسمت دیگر سخنان خود به ماجرای پیامک خبرگزاری فارس درباره التهاب بازار ارز و سکه اشاره می نمایید وهم سایت فارس را به نوعی تبرئه می نمایند و هم عملکرد خود را در بحث اقتصادی توجیه می نمایند. در اینجا به ذکر چند نکته بسنده می نمایم :

ـ

اولا : سال های خدمتگذاری دکتر احمدی نژاد برای مردم ثابت شده است که وی به نسبت دیگر مسئولین اصلا به دنبال سیاسی بازی و سیاسی کاری نیست و برای سخنان و ادعاهای خود دلایل و محکمات قابل قبولی دارد. امروزه در بین عامه مردم این سخن بوده و هست که بعد از رهبری ، فقط احمدی نژاد بود که واقعا به فکر خدمت به کشور و مردم بود ولی حیف که عده ای نمی گذاشتند ؛ حال با توجه به سابقه خبرگزاری فارس در سال های آخر دولت دکتر احمدی نژاد و ظاهر شدن این رسانه بصورت خواسته یا ناخواسته به بازوی هاشمی رفسنجانی در تخریب و سیاه نمایی و چسباندن برچسب انحراف به دولت دهم ، شاید این امر مورد اشاره رئیس جمهور سابق دور از ذهن نباشد.

ـ

دوما : در قسمت اول این مقاله به دستاوردهای چشم گیر وزارت اطلاعات در سال های دولت دهم اشاره نمودم ولی نمیتوان از برخی بی تدبیری ها در دوره مدیریت شما چشم پوشی نمود. اگر عملکرد شما در بازار ارز و سکه مناسب بود برای چه رئیس جمهور وقت در نامه ای رسمی به سردار جعفری فرمانده محترم سپاه پاسدارن از وی بصورت رسمی درخواست میکند که این نهاد امنیتی و مقدس وارد ناآرامی های این بازار اقتصادی شود و امنیت و آرامش را به آن بازگرداند؟ آیا اگر مدیریت جنابعالی در این بخش مناسب بود رئیس جمهور احتیاحی به این تصمیم داشت؟ شاید گفته شود که این ناآرامی ها بخاطر تصمبمات غلط دولت بوده است که باید پاسخ داد که اگر اینگونه بوده است پس چرا وقتی سپاه وارد شد مشکلات حل شد وبازار ارز و سکه تا امروز دیگر رنگ آشوب و ناآرامی به خود ندیده است؟ (لینک سخنان سردار جعفری)

البته در برخی موارد هم مصداق هایی هست که به دلیل برخی مصالح از بازگویی آن اجتناب می ورزم ولی توجه شما را به تیتر یکی ازمطالب نشریه رمز عبور اردیبهشت ماه جلب می نمایم :

ـ

javanenghelabi - ahmadi roshanـ

ـ

فارس: در عید نوروز با احمدی‌نژاد دیدار داشتید؟

مصلحی: بله! ما بالاخره با احمدی‌نژاد رفیق بودیم و من قبل و بعد از عید به او سر زدم و صریح هم با او صحبت می‌کنم.

ـ

فارس: در ولنجک دیدار داشتید؟

مصلحی: بله!

ـ

 فارس: همان جا احمدی‌نژاد درباره مشایی گفت هنوز نظرم درباره او تغییر نکرده است؟

مصلحی: یکی از حرف‌هایم این بود که مرید و مریدبازی هم حدی دارد و مشایی هرمقام معنوی هم که دارد، وی را در پستو بگذارید اما او همان حرف همیشگی که مشایی یعنی من و من یعنی مشایی را تحویلم داد.

ـ

ـ

javanenghelabi - ahmadinejad mashaeei 2ـ

۹- جناب مصلحی در پایان مصاحبه خود به دیدار نوروزی خود در ولنجک با احمدی نژاد اشاره می کند که در اینجا ذکر چند نکته ضروری به نظر می رسد :

ـ

اولا ما نیز با شما هم نظر هستیم که احمدی نژاد باید مشایی را در پستو می گذاشت ولی این راهم میدانیم که زمان این کار دیگر الان نیست. در توضیح سخن باید بگویم که پس از ماجرای معاونت اولی رحیم مشایی و نظر مبارک رهبر انقلاب مبنی بر کان لم یکن دانستن این انتصاب ، آقای احمدی نژاد صلاح را در آن دیدند که از وی در جایگاه ریاست دفترشان بهره مند گردند که این امر دوباره صداها و فریادهای برخی افراد را بلند نمود ،  رهبر انقلاب بلافاصله در دیدارهایی که داشتند به افرادی که مخالف انتصاب مشایی در پست های دیگر بودند تذکراتی را ارشاد فـرمودند.

حضرت امام خامنه ای  ۳ مرداد ۸۸ : من مى‌بینم تو همین قضایاى سه چهـار روز اخیـر باز بعضى‌ها هى میخواهنـد اختلافها و شکافها را بیشتر کنند ؛ نه، نباید اختلاف به وجود بیاید؛ همه با هم برادرند، همه با هم همکارى باید بکنند؛ همه باید براى ساختن کشور به یکدیگر کمک بکنند. به کسى نباید بیهوده تهمت زد ؛ کسى را نباید به خاطر یک امر، از همه‌ى آن چیزهائى که صلاحیت محسوب میشود ، انسان او را نفى بکند. با انصاف باید بود؛ با انصاف باید عمل کرد؛ با انصاف باید حرف زد. خداى متعال در مورد دشمنان میگوید: «و لا یجرمنّکم شنآن قوم على الّا تعدلوا اعدلوا هو اقرب للتّقوى» ؛ اگـر با کسى دشمنید، این دشمنى موجب نشود که نسبت به او بى‌انصافى کنید، بى‌عدالتى کنید ؛ حتّى نسبت به دشمـن ؛ حالا آن که دشمن هم نیست. بى‌عدالتى‌ها را همه کنـار بگذارنـد ؛ بى‌انصافى‌ها را همه کنار بگذارند؛ همه  در زیر پرچم نظام اسلامى و جمهورى اسلامى جمع بشوند؛ اصولى وجود دارد، به آن اصول همه پابندى خودشان را اعلام بکنند. در کنار هم باشند، اختلاف سلیقه هم باشد. چه اشکال دارد؟ همیشه اختلاف سلیقه بوده. در دورانهاى مختلـف هر جائى که ایـن اختـلاف سلیقه‌ها و اختلاف برداشتها با  هواى نفس انسان مخلوط شد، کار خـراب میشود. هواى نفس را باید خیلى ملاحظه کرد. به خودمان در فریب خوردن از هـواى نفس سـوءظن داشته باشیـم. نگاه کنیم ببینیم کجا نفس است و هوى‌هاى نفسانى ماست؛ کجا نه، واقعاً احساس تکلیف است؛ و در احسـاس تکلیف هم دقت بکنیم که قدم از دایره‌ى تکلیف آنطرف‌تر نباید گذاشت؛ زیاده‌روى نباید کرد. آن وقت لطف خدا با ماست.

اما نکته مهم آن است که باتوجه به دیگر سخنان رهبری معظم انقلاب و باتوجه به متن نامه ایشان به رئیس جمهور ، که دلیل کنارگذاشتن وی را بخاطر اختلاف و سرخوردگی هواداران رئیس جمهور می دانند و نه انحراف و فساد و… (که اگر اینگونه بود بی شک در نامه خصوصی خویش یه صراحت ذکر می فرمودند) ؛ ایشان مخالف تصدی مشایی در دیگر تصدی ها نبودند ولی اگر احـمدی نژاد پیشنهاد شما و پیش از آن ، نصیحت رهبری را جامه عمل می پوشانید و وی را در پستو میگذاشت ، جریان هاشمی نمیتوانست با تمسک به حواشی پیرامون وی ، دولت نهم و دهم را مورد هجمه قرار دهد و در خرداد پارسال بی شک مهندس اسفندیار ریحم مشایی می توانست با حضور در انتخابات  و تایید  صلاحیت ، رای قاطبه مردم را به خود جلب نمایید.

اما امروز که از وی چهره ای منحرف ، جاسوس ، منافق ، کشمیری زمان ، مفسد اقتصادی و مفسد اخلاقی ، عضویت در سازمان منافقین ، عرفان های کاذب ، داشتن خطری بزرگتر از خطرات صدر اسلام و… داده اند برای چه باید بدون اعاده حیثیت به پستو گذاشــته شود!؟ آیا اگر کسی شما را به عورت انسان تشبیه نماید و شما را شمر و یزید پست تر بداند و اذهان همه مردم را از دروغ و تهمت بر ضد شما پُر نمــایند شما ساکت می مانید؟ آیا مشایی بعنوان یک مسلمان شیعه حق دفاع از خود را ندارد؟ شما به جای گله گی به برخی افراد که فضای کشور را غبارآلود کردند و محیطی را برای بازگشت جریان هاشمی به مدیریت کشور گشودند از احمدی نژاد گله گی می نمائید؟

ـ

 javanenghelabi - enheraf - ahmadinejad - mashaei - hashemi

ـ

اما در پایان این پرسش نیز از جناب مصلحی مطرح است که چرا ایشان نیز در پازل هاشمی رفسنجانی در پروژه موسوم به جریان انحرافی نقش گسترده ای داشته است؟ جالب است بدانید سایت رسمی هاشمی رفسنجانی در اردیبهشت امسال مطلبی را منتشر نمود که گویای بسیاری از از حقایق است. این سایت از قول هاشمی رفسنجانی نوشت : “جریان انحرافی یادگاری من شد”

ـ

javanenghelabi - enheraf - ahmadinejad - mashaei - hashemi 2ـ

جناب حجت الاسلام حیدر مصلحی در قامت وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران در دو سال آخر دولت دهم سخنان زیادی در مورد جریان انحرافی و برنامه های این جریان درضدیت نظام اسلامی بیان داشته است. به نمونه ای از این تیترها و قسمتی از سخان ایشان در سایت های خبری توجه کنید :

ـ

 • • حیدر مصلحی : جریان فتنه و جریانات انحرافى هر دو با ویژگی هاى مشترکى در راستاى تقابل جدى با نظام و ولایت فقیه تحرکاتى را دارند. (رجانیوز)
 • • برخورد وزارت اطلاعات با جریان انحرافی (الف)
 • • وزیر اطلاعات از ائتلافات علنى و عمـدتاً مخـفى جریان فـتنه با جـریان انحرافى خبر داد و گفت که این وزارتخانه نخواهد گذاشت انتخابات ۱۲ اسفند، به انحراف کشیده شود. (فارس)
 • • مصلحی : انتخابات امسال با انتخابات‌های ۳۲ سال گذشته تفاوت فاحش دارد، از جمله اینکه جریان‌های غیر همسو با رهبری و گروه‌های فتنه، انحرافی و اصلاحات آمریکایی با وجود اینکه خواسته‌ها و نغمه‌های متفاوتی با هم دارند اما در یک سری مسائل با همدیگر تشابه دارند و خطی که دنبال می‌کنند خط مقابله با رهبری است. (انتخاب)

ـ

حال سوال ما از مسئـول سابق ارشـد اطلاعاتی کشور و دیگر افراد معتقـد به وجـود جریان انحرافی  این است پس آن همه سند و ادعا درباره جریان انحرافی و فسادهای مالی و اقتصادی و ارتباط گسترده با شبکه های جاسوسی بیگانه این جریان و لیدر آن چه شد؟ سند شما و سند آنها چیست؟ چـرا تاکـنون برای این پـرونده مـهم و پیـچیده که نگرانی مراجع معظم تقلید و نمایندگان مجلس و… را هم باخود داشته است ، حتی دادخواست تنـظیم نشده است؟ چرا به یکباره بعد از رد صلاحیت مشایی همه آن اخبار و بصیرت پراکنی ها و سخنان منابع آگاه و… به یکباره خاموش شد؟ در اینجا مطلب مهمی را به محـضر آقای مصـلحی و دیگر جریان ها ، رسانه ها و اشخاص مدعی جریان انحرافی برای بازبینی به گذشته خود و مواضع قبلی شان تقدیم میدارم : همگان ماجرای یکشنبه سیاه مجلس در ۱۵ بهـمن ماه سال ۹۱ را به یاد دارند ؛ آنجا که محـمود احمـدی نژاد با حدود ۲۴ ساعـت فیلم اعـتراف گونه از اقای فاضل لاریجانی و با وجـود ۷ نفر شـاهد از مدیران تامین اجتماعی با سندی متقن اتهامی را به وی وارد می کند ولی این اتهام در دادگاه صالحه جمهوری اسلامی اثباتی ندارد. رهبری در ۲۸ بهمن ماه و در دیدار با مردم تـبریز این عمل را با ۶ قید “خـلاف شرع” ، “خـلاف اخـلاق” ، “بد” ، “غـلط” ، “نامـناسب” و “غیر قانـونی” مورد عتاب قرار می دهند ؛ حال شما و دیگر هم فـکرانـتان همـچون جبهه پایداری و دیگر رسانه ها و مطبوعات و شخصیت ها بخاطر اتهامات “بی سند” و  “بی اثبات” ، خودتان را سزاوار چند صفت می دانید؟!

ـ

ـ

و اما سخن آخر :

شاید یکی از حکمت های اصرار بیش از حد دکتر احمدی نژاد بر مشایی این بود که هویت جریان اصولگرای حزبی که به ظاهر خود را مطیع امر رهبری می شمارد ، برای مردم عیان شود که اکثر این حضرات و گروه ها تا وقتی مطیع امر رهبری هستند که منافع خودشان پیش برود ؛ اگر رهبری بگوید به فتنه بپردازید آنها بنا بر مصالح خود به انحراف می پردازند ، آقا از پرهیز از مسائل درجه دوم می گوید ولی این حضرات به موضوعات درجه دو پرداختند ؛ رهـبری به دولت دهم همچون دولـت نهم مدال پرکاری و برجسته نمودن ارزش های انقلاب عطا می فرمایند ولی این حضرات دولت دهم و احمدی نژاد ۹۲ را اصلا قابل قیاس با دولت نهم و احمدی نژاد ۸۴ نمی دانند و….

این پافشاری به خوبی برای مردم عیان نمود که انقلابی و ولایی بودن فقط در حد گفتن و شعار دادن نیست و باید در عمل هم مشهود و اعیان باشد و در بزنگـاه هایی که نظـرات حـضرات با نظر گرانقـدر رهبـری همخوانی ندارد باید دید که کدام نظر را در عمل مقدم می دارند.

بی شک در انتخابات ۹۶ اگر دکتر احمـدی نژاد بنا داشته باشد که به عرصه انتخابات و مدیریت کشـور بازگـردد با شخص مشایی بازمیگردد و اینجاست که عده ای باید بین روحانی که نماینده جریان هاشمی است و احمدی نژاد که نماینـده گفتمان انقلاب اسلامی است یک را انتخاب کنند. آیا می شـود به یک شخص منحرف ، جاسوس ، ملی گرا و ضـدولایت فقیـه رای داد؟! از طرفی این نکته را نیز باید مدنظر داشت که در جبهه این حضرات ، نماینده ای در خور و شان این جایگاه وجود ندارد و تنها گزینه این جریان به سختی توانست در انتخابات سال گذشته حدود ۴ میلیون توانست رای کسب نماید.

اگر عده ای نیز امید به عملکرد نامطلوب دولت فعلی و دل زدگی مردم از اعتدالیون گرفته اند امیدی به این ترفند نداشته باشند چرا که این جریان آنچنان با شبکه رسانه ای خود در موقع انتخابات تمام این تصورات را نقش بر آب میکند و این دولت امتداد خواهد یافت ؛ مدعای این سخن را نیز میتوان به انتخابات سال ۸۰ اشاره نمود که سید محمد خاتمی پس ازعملکرد نامطلوب فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی و با وجود فتنه سال ۷۸ و… بازهم به ریاست جمهوری رسید.

ـ

در این مطلب بسیط قصد دفاع کورکورانه از شخص مشایی را بنا به مصالح مادی و سیاسی نداشته و ندارم چرا که مشایی امروز یک مهره سوخته است و جایگاهی در شطرنج فعلی انقلاب اسلامی و سیاست روز کشور ندارد و دفاع از وی جز هجمه علیه بنده و سایت جوان انقلابی اثری نداشته و ندارد ولی این نکته را نیز اعلام میدارم همین شخص و محمود احمدی نژاد در سال های آینده نقش بزرگی در آینده سیاسی ایران و نظام اسلامی خواهند داشت و به نظر نگارنده مناسب است پس از ۴ سال حاشیه سازی و تخریب و هجمه یک طرفه ، به دور از حواشی سیاسی و جناحی به وی ، افکار و عملکرد وی بنگریم چرا که امروز به دلیل آن فضای تخریب و سیاه نمایی ، دکتر احمدی نژاد همچون حضرت یوسف (ع) ، در زندانی قرار دارد که تا از وی و نزدیکانش توسط این حضرات رفع اتهام نشود وی به مسند خادمی ملت ایران بازنخواهد گشت و اگر هم بنا بر اصرار ملت ایران بازگردد ، رسوایی عظیمی برای این حضرات به بار می آورد.

ـ

گرچه به نظر می رسد این گروه ها شرایط امروز را بیشتر ترجیح میدهند….

شاید ریشه بسیاری از بداخلاقی ها علیه احمدی نژاد و دولتش در سال های گذشته بخاطر جمله زیر حضرت آقا در نمازجمعه معروف  سال ۸۸ باشد :

من البته در موارد متعددی با آقای هاشمی اختلاف‌نظر داریم، که طبیعی هم هست؛ ولی مردم نباید دچار توهم بشوند، چیز دیگری فکر کنند. البته بین ایشان و بین آقای رئیس جمهور از همان انتخاب سال ۸۴ تا امروز اختلاف‌نظر بود، الان هم هست؛ هم در زمینه‌ی مسائل خارجی اختلاف‌نظر دارند، هم در زمینه‌ی نحوه‌ی اجرای عدالت اجتماعی اختلاف‌نظر دارند، هم در برخی مسائل فرهنگی اختلاف‌نظر دارند؛ و نظر آقای رئیس جمهور به نظر بنده نزدیکتر است.

والسلام

 

ـ

پاورقی :

 •  نـامه ای که به از طـرف مقـام معظـم رهبری بـرای دکتر احمـدی نژاد ارسال می شـود را به هیچ عنوان نمی تـوان جز احـکام حکـومتی به حسـاب آورد ؛ چـرا که : اولا : این نامـه بصورت رسمـی از و از طـریق دفتـر معظـم له منتشر نشـده است. به طور مثال در احکام حکومتی صـادره از جـانب رهبری در سال ۱۳۸۴ خطاب به آیـت الله جنتی – دربـاره تاییـد صلاحیت دوتن از کاندیداهای ریاست جمهـوری نهـم – و همچنین حکـم ابقـای آقـای مصلحی در وزارت اطلاعـات در سال ۱۳۹۰ ، این دو حکم بصورت رسمی از جـانب دفتـر معظـم له منتشر گشـت درحالی که نامه رهبری عزیـز به رئیس جمهور درباره آقای مشایی بصـورت رسمی انتشار پیدا نکـرده بود و انتشـار آن پس از چند روز از طریق کـانال های خاص سیـاسی و بعضا مغـرض و و زخـم خورده از دولـت عدالت محور نهـم به دست روزنامه کیهـان رسید و منتشر شد!! دومـا : این نامه برخـلاف احکام یاد شـده با آیـت الله جنتی و حجـت الاسلام مصلحی بدون سربرگ و بصـورت دستی - و نه تایـپ شده -  بود. به طور حتـم و یقیـن اگر بنـا باشد حـکم حکومتی در موضـوع حسـاس و مهم معاونت اولی ریاسـت جمهـوری در سطـح رهبـری و رئیـس جمهـور صـادر شـود باید بصورت رسمی و علنی و با حفظ ظـواهر قانـونی انجـام گیـرد ، اما مطمئنـا رهبر حکیـم و دلسـوز انقـلاب اسـلامی روحی فــداه تدبیـری دیگـر در این موضوع با ریاسـت جمهـوری اندیشیـده اند که عده ای پرمدعـا و به قول معروف فضـول و کاسه داغ تـر از آش(!!) ، خود را از تدابیر رهبری بالاتر پنداشتـه و عملا درصدد برهم زدن وحدت ملت ایـران – آن هم در اوج  زمان فتنـه و نمـاز جمعـه فتنه انگیـزانه حجت الاسـلام هـاشمی رفسنجـانی در ۲۶ تیـر ۱۳۸۸ – برآمدند. (کلیک کنید : متن حکم حکومتی رهـبر انقلاب برای ابقـای وزیر اطلاعات) (کلیک کنید : متن حکم حکومتی رهـبر انقلاب به آیت الله جنتی)

ـ

javanenghelabi - khamenei-dastkhat-name

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
شنبه 27 اردیبهشت 1393 11:03 ق.ظ
سلام عزیزم خوبی؟ چند روز پیش یکی از دوستانم سایت زیر رو بهم معرفی کرد که باهاش تبادل لینک کنم من فکر کردم تاثیری نداره ، ولی بعد از این که وبلاگم رو توی این سایت و سایت های شبیهش لینک کردم هر روز بازدید وبلاگم زیاد میشه. خواستم این سایت ها رو به تو هم معرفی کنم . حتما تبادل لینک کن چون لذت وبلاگ نویسی توی آمار بالاست.♥♥♥ http://mihanlinks.ir/
شنبه 27 اردیبهشت 1393 09:18 ق.ظ
سلام. وبلاگت خوبه ولی سعی کن یک قالب اختصاصی واسش طراحی کنی.اگه کارت شارژ مجانی هم خواستی یه سر به سایت من بزن. اگه تمایل داشتی منو با عنوان بازی حدس کلمه لینک کن. ممنونم


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی، خوشحال میشیم اگه دیدگاه و نظرات زیباتون رو با ما در میان بگذارید

JavaScript Codes script type=”text/javascript” src=”http://azjensekhoda.com/wp-content/uploads/2012/06/vozo_logo.js?type=df&name=eh4&top=0&right=0″>